Kempování v Namibii 17 dní Zájezdy Namibie - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Namibie

název zájezdu: Kempování v Namibii 17 dní


Země:
 
Namibie
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: expedice, dobrodružný, safari
Ubytování: Terénní expediční vozidlo
Strava: Dle programu
Nástupní země: Namibie
Nástupní místo: Windhoek
Začátek zájezdu: 01.04.2018
Konec zájezdu: 17.04.2018
Počet nocí: 16
Průvodce: Anglicky hovořící
Typ dopravy: vlastní
Doba dopravy: 0
Cena: 
50 990,- KčCena za osobu
1 490,- KčPřipojištění

Cena zahrnuje:
 
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem dle programu
Ubytování v hotelu (1x), v lodži (2x) a pod hvězdami (13x) – je třeba mít vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity a zajímavosti dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* Prohlídka Windhoeku a projížďka townshipem na kole
* NP Kgalagadi Transfrontier (Jihoafrická republika)
* Fish River Canyon
* horké prameny Ai-Ais
* Orange River
* město duchů Kolmanskop
* Lüderitz
* soukromá rezervace v poušti Namib
* safari v otevřeném voze, pěší safari, noční safari v poušti
* duny Sossusvlei
* kaňon Sesriem
* Walwis Bay
* Swakopmund
* Skeleton Coast, Cape Cross - kolonie lachtanů
* Brandberg, skalní malby
* rezervace Palmwag
* NP Etosha
* NP Waterberg

Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropské cestovní pojišťovny)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
Letenky
Letištní transfery
Ubytování před a po expedici
Vízum do Namibie (nutné vyřídit předem - na požádání zařídíme)
Nápoje
Osobní výdaje a spropitné
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

Poznámka:
 
Nemáte s kým cestovat? Jste singl?
Pokud nemáte parťáka na cesty, nechcete cestovat sám, připlácet značné částky za jednolůžkové pokoje či být navíc ve skupince párů a rodin, máme pro vás řešení. Složení skupin afrických expedic v náklaďáku je mezinárodní, setkáte se tedy s lidmi podobného zaměření prakticky z celého světa. Večer sedíte společně kolem ohně a nikdy nemáte pocit, že jste sami nebo snad navíc. Díky společným zážitkům se rychle vytvoří parta a dřív, než vaše cesta skončí, tak už společně plánujete další… Pokud vám tedy nevadí, že budete v případě potřeby sdílet pokoj s dalším účastníkem stejného pohlaví, je tento typ cesty ideálním pro vás, samostatné cestovatele.
Pro ty, kteří se nedomluví anglicky, máme vypsané termíny s českým průvodcem .

 
Namibie, země nepolevujícího slunce, kde půda čeká netrpělivě na déšť. Před vámi jsou stovky kilometrů nepřerušené krajiny. Pouště, kde vás nepřestane překvapovat množství a rozmanitost tvorů i rostlin, kteří dokážou přežívat i v těchto nehostinných podmínkách.

Během tohoto poznávacího zájezdu do Namibie projedete tuto zemi celou, od jihu k severu. Navštívíte nejvyhlášenější "atrakce" jako je Sossusvlei, Fish River Canyon nebo NP Etosha, a zároveň se často budete pohybovat mimo obvyklé cesty turistů.

Čeká vás mimo jiné NP Kgalagadi, poušť Namib, pobřežní Swakopmund, nejznámější písečná duna Sossusvlei, Walwis Bay, kaňon Sesriem, safari v národním parku Etosha a mnoho dalších zajímavostí.

Důležitá informace
Jedná se o kempovací safari v expedičním voze v divoké přírodě. Je tedy nezbytné, aby byli účastníci vybaveni flexibilním a otevřeným myšlením. Stanete se součástí malé mezinárodní skupinky podobně naladěných jedinců (velikost skupiny od 4 do 17 osob) a společně zažijete tu pravou africkou divočinu.


  

Další termíny


01.04.2018 - 17.04.2018 17 dní od 50 990,- Kč  
22.04.2018 - 08.05.2018 17 dní od 50 990,- Kč  
03.06.2018 - 19.06.2018 17 dní od 50 990,- Kč  
15.07.2018 - 31.07.2018 17 dní od 50 990,- Kč  
05.08.2018 - 21.08.2018 17 dní od 50 990,- Kč  
16.09.2018 - 02.10.2018 17 dní od 50 990,- Kč  
28.10.2018 - 13.11.2018 17 dní od 50 990,- Kč  
09.12.2018 - 25.12.2018 17 dní od 50 990,- Kč  
30.12.2018 - 15.01.2019 17 dní od 50 990,- Kč  

program zájezdu


Dovolená pro aktivní
 Namibie

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.


  

Expediční vozidlo
 
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde
  
   

   

Průvodce
 
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).

  
   

   

Před a po expedici
 
Uvedená cena je za program tak, jak je popsán níže. V případě zájmu samozřejmě zajistíme letenky dle vašich požadavků (možnost přiletět dříve, nebo si pobyt v Namibii/Jihoafrické republice naopak prodloužit, případně zkombinovat s návštěvou Viktoriiných vodopádů nebo jiných zemí jižní Afriky).

Skupina se sejde ve 14 hodin ve svém hotelu ve Windhoeku. Pokud přiletíte dříve, samozřejmě vám na požádání zařídíme ubytování i na tuto noc navíc i letištní transfer. Poslední den programu je návrat do Windhoeku naplánován okolo 13. hodiny. Je možné odlétat ještě tento den, nejdříve však v 17 hodin.


  

1. den Windhoek
 Namibie

Ve 14 hodin se sejdete na recepci a vyrazíte společně do townshipu Katutura (místní obdoba vyhlášeného Soweta v Johannesburgu). Budete mít možnost si tuto jedinečnou čtvrť prohlédnout při asi dvouhodinové vyjížďce na kole. Díky německé koloniální nadvládě a diamantovým dolům je v Namibii pořádek a působí jako bohatá země, ve které je německý „ordnung“. To je pravda, ale také je to země s početnou skupinou nejchudších. Dnes okusíte oba póly sociálního žebříčku. Po cyklistické vyjížďce objevíte další kouzelná místa hlavního města Namibie. Večer si společně se zbytkem výpravy zajdete na večeři do jedné z typických místních restaurací (na vlastní náklady), kde začnete hlouběji pronikat do namibijské kultury, zvyků a historie.

  
    Poznávací zájezd do Namibie - mapa cesy

   

2. den Windhoek - Kalahari Bush Camp
 Namibie

Po snídani necháte město daleko za zády a vydáte se na jih na nekonečné otevřené pláně pouště Kalahari – váš zájezd do Namibie opravdu začíná. Cesta povede odlehlými farmářskými městečky. V některém z nich se zastavíte a ochutnáme africký venkov a jeho poklidné životní tempo. Již kus za Windhoekem se dostanete mimo turistické trasy a budete jen vy a Namibie. Odpoledne, po asi 565 km jízdy, dorazíte do kempu, kde se utáboříte uprostřed písečných dun. Postavíte si poprvé, a za asistence vašeho průvodce, stany a budete mít čas pozorovat jedinečný západ slunce v poušti. Konečně jste v poušti pod nekonečnou africkou oblohou.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

 Terénní expediční vozidlo 
    Silnice v Namibii

   

3. den Kalahari - Kgalagadi Transfrontier Park
 Namibie

Po snídani se přesunete do nedalekého národního parku Kgalagadi Transfrontier, který se rozkládá na území Jihoafrické republiky a Botswany. Překročíte hranici a vstoupíte do národního parku z jihoafrické strany. Tato rezervace má rozlohu přes 3,6 miliónů hektarů a představuje jednu z největších chráněných oblastí na světě. Park je proslulý zejména výskytem gepardů, vzácných lvů s černou hřívou a nádherných přímorožců - velkých pouštních antilop, které se staly symbolem parku. Třeba se vám podaří spatřit nejen tyto ikony, ale i komické neposedné surikaty a mnoho druhů ptáků včetně vzácných dravců. Celý den strávíte na safari v tomto přírodním skvostu a budete hledat úlovky pro naše fotoaparáty a kamery. Večer si postavíte stany v jednom z kempů uvnitř parku.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

 Terénní expediční vozidlo 

4. den Kgalagadi - Fish River Canyon
 Namibie

Dnes vás čeká velmi brzký budíček ještě před východem slunce, a vyrazíte na další safari dobrodružství. Snad najdete ta zvířata, která včera unikala. Po rozednění se vrátíte do kempu na vydatný brunch. Posilněni sbalíte kemp a vrátíte se zpět do Namibie, kde pokračuje váš zájezd. Pojedete po jedné z nejkrásnějších silnic (spíše cest) v Kalahari, budete přejíždět řadu písečných dun, ze kterých se nabídnou fantastické výhledy na okolní poušť. Náklaďákem pojedete přes Keetmanshoop až ke kaňonu Fish River vzdálenému asi 440 km. Fish River Canyon je považován za druhý největší na světě. Až se nabažíte výhledy do kaňonu shora, přesunete se do cíle dnešní cesty - k horkým pramenům Ai-Ais na jeho dně. Ai-Ais je oázou v poušti na dně kaňonu Fish River Canyon v jeho jižní části. Vyvěrají zde prameny horké až 60 st. To je místo pro naše dnešní kempování.

Nikde v Africe nenajdete nic takového, jako je Fish River Canyon. Rybí řeka, která se vlévá do řeky Orange 70 km od ústí kaňonu, hloubila tuto strž po celé věky. Výsledek je ohromující. Lze ho porovnat pouze s Grand Canyonem v Arizoně – je totiž druhým největším kaňonem na světě. Rokle měří 160 km na délku a 27 km na šířku, hloubka je až 550 m. Nejstarší usazeniny na dně jsou odhadovány na stáří 2,5 miliardy let.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

 Terénní expediční vozidlo 
   

   

5. den Fish River Canyon - Aus
 Namibie

Ráno se projdete po dně kaňonu a pak vyrazíte po odlehlých silnicích k nejjižnějšímu bodu vaší cesty: k řece Orange. Řeka Orange tvoří hranici mezi Namibií a Jihoafrickou republikou. Jako zelený had se vine pruh vegetace kolem řeky jinak suchým a zdánlivě spáleným hraničním pohořím. Dáte si oběd u řeky, a kdo bude chtít, může si i vykoupat. Po obědě vyrazíte do pouště Namib. Dnešním cílem vašeho poznávacího zájezdu bude šarmantní městečko Aus, kde budete kempovat. Dnes ujedeme zhruba 310 km.

Název „Namib“ vznikl z místních jazyků a znamená „nesmírný“ nebo „velká prázdnota“ a není daleko od pravdy. Poušť se rozléhá na 50 000 km² v délce ca 1600 km podél Atlantského oceánu. Poušť Namib je tak významná pro Namibii, že dala název celé zemi. Její šířka (od západu na východ) se pohybuje od 50 do 160 km. Částí zasahuje také do jihozápadní oblasti Angoly. Namib rozděluje řeka Kuiseb na přibližně dvě stejné části. Zatímco pro severní část jsou typické skalnaté útesy, propasti a štěrková pole, pro jižní je charakteristický písek a písečné duny.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

 Terénní expediční vozidlo 

6. den Aus - Lüderitz - Kolmanskop - Aus
 Namibie

Časně ráno vyrazíte přes pouštní pláně k Atlantskému oceánu. Vaše dnešní první zastávka bude ve "městě duchů" Kolmanskop. Dříve zde byl prosperující diamantový důl, město prosperovalo a mělo kasino i divadlo, avšak od vytěžení dolu v roce 1956 je Kolmanskop opuštěný. Některé domy byly opraveny, nad většinou z nich ale pomalu ale jistě přebírá vládu všudypřítomný pouštní písek. Projdete si „hlavní promenádu“, nebo ji spíš probrodíte pískem; a budete pokračovat do malého přístavního města Lüderitz. Lüderitz se nachází na extrémně nehostinném pobřeží Atlantiku, které portugalský mořeplavec Bartolomeo Dias nazval Areias do Inferno ("Pekelné písky"). Na své první plavbě kolem Afriky roku 1487 se v zátoce dnešního Lüderitzu 5 dní schovával před nepříznivým počasím. O několik měsíců později při zpáteční plavbě zde vztyčil kamenný kříž. Projdete si malebný Lüderitz a určitě se podíváme k Diasovu kříži. Portugalské námořní cesty kolem Afriky budou vaším tématem, které nepřestává fascinovat ani po 500 letech. Putování pouští vás zavede na místo, kde se žijí stáda divokých pouštních koní. Odpoledne se vrátíte do vnitrozemí do pohodlí vašeho kempu v Aus. Dnes ujedeme pohodových 140 km.

Stravování: snídaně - večeře (oběd na vlastní náklady)

 Terénní expediční vozidlo 
    Poznávací zájezd do Namibie Poznávací zájezd do Namibie

   

7. - 8. den Poušť Namib
 Namibie

Dnešní den začnete poklidným ránem a procházkou do města. Pak se vydáte na cestu do srdce pouště Namib. Čekají vás nekonečné pláně, červené písečné duny a kamenné hory – jednoduše pastva pro oči i objektivy fotoaparátů. Následující dvě noci strávíte v odlehlém kempu pod „romantickým“ skalnatým masivem. Je to kouzelné místo, které samo o sobě je zážitkem. Východ i západ slunce tu rozehrají pohádkovou hru barev a stínů. Kemp se nachází na území rezervace Namib Rand Nature Reserve, která má rozlohu přes 200 000 hektarů a patří k největším soukromým rezervacím v jižní Africe. Vznikla spojením několika farem, mezi kterými byly postupně odstraněny ploty, aby mohla zvěř volně migrovat po co největším území. Tato rezervace chrání unikátní faunu a flóru jihozápadní části pouště Namib. Krajina je velmi rozmanitá: od písečných dun přes travnatou poušť až po izolované horské hřebeny. Vyskytují se zde velká stáda přímorožců, antilop skákavých, zeber, dále zde také můžete spatřit třeba kudu, hyeny a šakaly.
Během těchto dvou dní vás v rezervaci Namib Rand čeká pěší, noční i denní safari, kdy budete mít dostatek času a příležitostí se zblízka seznámit s místní jedinečnou přírodou. Budete překvapeni rozmanitostí a barevností pouště. Z Ausu do srdce Namibu je to pouhých 230 km. Odměnou bude další den strávený jen a jen v panenské přírodě.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

 Terénní expediční vozidlo 
   

   

9. den Sossusvlei
 Namibie

Časně ráno vyrazíte přes zdánlivě nekonečné pouštní pláně do kaňonu Sesriem a k nejvyšším písečným dunám na světě Sossusvlei. vzdálených pouhých 200 km. Nejprve prozkoumáte kaňon pěšky. Opustíte náklaďák a přesednete do „terénní bestie“ 4x4. Vyrazíte k dunám a vyzkoušíte si, jaké to je zdolávat tyto nádherné hory písku, abyste na vlastní kůži pochopili jejich velikost. Pocítíte ostré slunce a pochopíte beznaděj každého, kdo by se zde ocitl bez vody a auta. Místní klima je ovlivněné větrem, který obvykle vane od Atlantiku a tím vytváří vysoké písečné duny. Dnešní noc strávíte v kempu, který si tradičně postavíte uprostřed africké divočiny.

Stravování: snídaně – oběd – večeře

 Terénní expediční vozidlo 
   

   

10. - 11. den Swakopmund
 Namibie

Dnešní den vašeho poznávacího zájezdu do Namibie by se dal nazvat „i cesta je cíl“. Nečeká vás žádná výrazná dominanta dne, ale celá cesta bude zážitkem a stále bude co vidět. Po snídani vyrazíte přes národní park Namib Naukluft, který je součástí pouště Namib. Uvidíte dramatickou měsíční krajinu, která bude kontrastem písečných dun Sossusvlei. Poznáte prastaré rostliny welwitschie, které jako jediné dokáží přežít místní suché podnebí a uchovat si zelenou barvu po celý rok. Vypadají… zvláštně. Uvidíte sami. Přijedete do pobřežního městečka Walwis Bay, kde se vám otevře krásný výhled na Atlantský oceán. Krátce si městečko prohlédnete a už bude chybět jen „malý“ skok do pobřežního města Swakopmund – cíle dnešního 260 km dlouhého putování. Ve Swakopmundu vás čekají dvě noci v pohodlí lodže. Nestavíte stany a užijete si luxusní výdobytky civilizace jako postel či koupelna. Během podvečera a dalšího dne prozkoumáte dovolenkový Swakopmund a trochu si odpočinete. Na jednu z večeří a jeden oběd zajdete společně do některé z místních hospůdek (na vlastní náklady).

Zájemci budou mít možnost vyrazit do pouště na čtyřkolkách, nebo sjíždět písečné duny na prkně (tyto volitelné aktivity nejsou v ceně zájezdu).

Snídaně - oběd - večeře // Snídaně

  
   

   

12. den Skeleton Coast - Brandberg
 Namibie

Dnes vyrazíte na nehostinné, ale nádherné a fascinující, pobřeží Koster (Skeleton Coast), kde se nacházejí vraky lodí a také tu žije kolonie tisíců lachtanů na Cape Cross. Pobřeží koster je asi nejopuštěnější místo na zemi, kde od pobřeží oceánu není stovky kilometrů nic než písečná poušť. Námořníci, kteří zde ztroskotali (a nebylo jich málo), tuto nehostinnost poznali na vlastní kůži. Ti, kteří přežili ztroskotání, měli pramalou šanci přežít a záviděli těm šťastným, kteří se utopili. Přejít poušť rozpálenou sluncem je nemožné. O to obdivuhodnější byla schopnost místních Křováků v tomto podnebí žít a zajistit si vodu a jídlo. Uvidíte sami a všichni budete vnitřně obdivovat tento národ, který nazýváme „primitivním“.
Z pobřeží Koster zamíříte znovu do vnitrozemí. Naše další zastávka bude pohoří Brandberg. Vrcholek Königstein se tyčí do výše 2.573 metrů nad mořem a je nejvyšší horou Namibie. Ve stínu hor budete kempovat ve vyschlém korytě řeky, kudy často procházejí pouštní sloni. Čeká vás výšlap na kopec, kde si prohlédnete skalní kresby, jejichž stáří je odhadováno na 2000 let. Zažijete další západ slunce, kdy budete obdivovat hru světel a stínů namibijské pouště. Dnes ujedeme zhruba 330 km.

Brandberg je pojmenován podle efektu, který vytváří zapadající slunce na jeho západní straně. Západy a východy slunce jsou tu prý nejkrásnější v celé Namibii. Jeho nejvyšší vrcholek – Königstein, se vypíná ve výšce 2.573 m. Svojí výškou se tento vrchol zařadil na třetí místo v Africe. Brandberg ukrývá ve svých skalách tisíce afrických nejkrásnějších prehistorických maleb a rytin starých 2.000 let, z nich nejznámější je White Lady (Bílá paní). Ne náhodou byl Brandberg vyhlášen národní památkou. Masiv byl vytvořen ze žuly, která byla před 120 milióny let vytlačena sopečnou činností. Pohoří má svůj vlastní ekosystém, který zahrnuje jedinečné rostliny, které jinde nenajdete – např. branderbergskou akácii.

Stravování: snídaně - oběd - večeře

 Terénní expediční vozidlo 
   

   

13. den Twyfelfontain – Palmwag
 Namibie

Dnes se můžete těšit na další skvělý den v Namibii naplněný zážitky. Vyrazíte směrem na Twyfelfontain, kde si prohlédnete skalní varhany a křovácké kresby. Kresby jsou staré i 6.000 let a svědčí o zabydlení této části Namibie již v dávných časech. Budete pokračovat do oblasti Damaralandu přes průsmyk Grootberg Mountain Pass. Kemp si postavíte v blízkosti oázy Palmwag. Tady se nachází jedno z mála permanentních napajedel, které využívají nosorožci, sloni a mnoho dalších druhů zvěře přizpůsobených na život ve zdejší poušti. Dnešní dávka kilometrů bude pouhých cca 220 km.

Damaraland, pokrývající většinu této oblasti, je pojmenována po lidu Damara, kteří tvoří většinu zdejší populace. Velké prostory jedné z posledních afrických „neoficiálních“ divokých oblastí, kde žijí volně zebry, žirafy, antilopy, sloni či dokonce černí nosorožci, zatím stále ještě zůstávají bez omezujících plotů.

Twyfelfonteinské malby, též známé jako „řezby v kameni“ vytvořili pradávní umělci sekáním do tvrdého povlaku, který kryje místní pískovec. Za staletí se tato vrstva přelila i přes samotné malby a chránila je tak před erozí. Většina z nich je starší než 6.000 let, tedy vznikla zhruba v době kamenné. Vědci identifikovali nejméně šest odlišných fází vzniku, některé z maleb jsou jasně napodobeninami z devatenáctého století. Z motivů tu najdeme často zvířata, zvířecí stopy a geometrické znaky, ale kupodivu je tu jen poskrovnu lidských postav. Mnoho kreseb zobrazuje zvířata, která se zde již dlouho nevyskytují – slony, nosorožce, žirafy a lvy. Obraz lachtana ukazuje na kontakty s pobřežím vzdáleným dnes víc než 100 km.


Stravování: snídaně - oběd - večeře

 Terénní expediční vozidlo 

14. - 15. den Národní park Etosha
 Namibie

Tyto dva dny vašeho poznávacího zájezdu do Namibie strávíte v jejím nejznámějším národním parku Etosha a užijete si safari. Safari v NP Etosha bude jedním z vrcholů vaší namibijské expedice. Safari v Etoshi je jedinečné, nádherné a jen těžko srovnatelné se safari v jiných afrických zemích. Uvidíte sami. Jeden večer strávíte pozorováním zvěře u osvětleného napajedla a na večeři si zajdete do restaurace v kempu (na vlastní náklady). Cesta do NP Etosha je dlouhá zhruba 310 km. Odměnou vám bude další celý den strávený v národním parku na safari.

Tajemná Etosha je jako archa Noemova. V období sucha se můžete usadit u některého z napajedel a celá Afrika přijde za vámi. Stačí si jen vybrat tu správnou polohu ve vztahu ke slunci a vaše srdce milovníka divokých zvířat nebo srdce fotografa se zblázní radostí. Přečtěte si více o Etoshe v našem článku.

Stravování: snídaně - oběd - večeře // snídaně - oběd

 Terénní expediční vozidlo 
   

   

16. den Etosha - Waterberg
 Namibie

Ráno vás čeká ještě poslední safari v NP Etosha a odsud se pak vydáte na jih do národního parku Waterberg Plateau. Tento obrovský masiv z pískovce je dlouhý 50 kilometrů a 16 km široký. Izolovaná náhorní plošina je domovem mnoha druhů zvěře a více než 200 druhů ptactva. Z Etoshi je to sem zhruba 310 km.
Odpoledne se vydáte na procházku na kopec, odměnou za námahu bude nádherný výhled do nekonečné pouště Kalahari. Dalo by se říci, že výhled z náhorní plošiny je pohledem pro bohy. Pod vámi bude jen prostor a prostor a prostor Namibie... Dnešní večer bude mít další punc jedinečnosti - čeká vás totiž poslední noc afrického kempování.

Waterberg Plateau se rozprostírá na pískovcové plošině Etjo, ve výšce 150 m nad planinami. Celková rozloha parku činí 405 km2. Park byl založen v r. 1972, původně jako útočiště pro ohrožené druhy zvěře z oblastí Kavango a Caprivi. Příroda vytvořila na tomto území vskutku zajímavé a působivé dílo. Dešťová voda prosakovala pískovcovými vrstvami a vytvořila spoustu potůčků a napajedel pro divokou zvířenu. Uchvátí vás zvláštní zbarvení zdejší půdy – připomíná pálené cihly. Na vrcholu plošiny zůstaly viditelné dinosauří stopy. Dostatek vody na vrcholu plošiny ovlivnil i vegetaci, která se mění ze suché savany porostlé akáciemi v zelenou subtropickou vegetaci se stromy a zelenými pláněmi.Park stále plní svoji funkci záchranného místa ohrožených druhů. V parku má své útočiště 25 druhů zvěře a přes 200 druhů ptáků. Najdete zde černé a bílé nosorožce, antilopy, komby ušaté, buvoly, kudu, divoké psy, leopardy, gepardy atd. Na hoře Okarakuvisa sídlí populace vzácných kondorů. Je to jediné místo v Namibii, kde je můžete nalézt. V padesátých letech byli skoro vyhubeni kvůli insekticidům, které farmáři používali v boji s hraboši. Dramatický úbytek kondorů a supů byl naštěstí zastaven díky cílenému programu náhradní potravy.

Stravování: snídaně - obědy - večeře

 Terénní expediční vozidlo 

17. den Windhoek
 Namibie

Vstanete časně ráno, sbalíte naposledy kemp a čeká vás návrat do civilizace. Cesta do Windhoeku potrvá asi 5 hodin (296 km) a do hlavního města byste měli dorazit okolo 13. hodiny. Vaše namibijské putování končí…

Stravování: snídaně

  

Hotely:


název hotelu:
 

Terénní expediční vozidlo


Země:
 
Namibie
Lokalita: 
Popis: Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Typ ubytování: camping
Poloha: 
Úroveň: 
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 01.04.2018-17.04.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu (50 990,- Kč)   osob  
Připojištění (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem
Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem
Vietnam

12.03.2018-24.03.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 66490,- Kč
SUPER TIP: 5* ALL INCLUSIVE ZA CENU POLOPENZE!
SUPER TIP: 5* ALL INCLUSIVE ZA CENU POLOPENZE!
Mauricius
Maritim Resort & Spa Mauritius
16.04.2018-28.04.2018
All inclusive, pravidelná letecká linka

 69900,- Kč
Perla jihu Afriky - Viktoriiny vodopády + Botswana + Kapské Město
Perla jihu Afriky - Viktoriiny vodopády + Botswana + Kapské Město
Zimbabwe

09.04.2018-21.04.2018
Se snídaní, vlak

 67990,- Kč
Putování Madeirou s českým průvodcem
Putování Madeirou s českým průvodcem
Portugalsko
Roca Mar
02.07.2018-09.07.2018
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 27900,- Kč